Κάτω από ένα διπλό κρεβάτι, η θέα είναι υπέροχη
Υπάρχουν πολλά που μπορείτε να δείτε σε ένα ταξίδι στο Λονδίνο και ειδικά στο πρώτο σας ταξίδι στην πόλη. Η λήψη λεωφορείου είναι ένας από τους ευκολότερους τρόπους για να έχετε μια καλή θέα στο Λονδίνο χωρίς πολύ ταλαιπωρία ή έξοδα. το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να μάθετε ποια διαδρομή θέλετε να τραβήξετε και στη συνέχεια να αφήσετε την οδήγηση σε αυτά ενώ βρίσκεστε στη σκηνή. Το Λονδίνο καλύπτεται από περισσότερες από 700 διαδρομές λεωφορείων και πολλοί ταξιδεύουν μερικά από τα εικονικά αξιοθέατα της πόλης. Ως μπόνους, πολλά από τα λεωφορεία είναι διώροφα, και τι υπέροχη θέα θα φτάσετε στο πάνω κατάστρωμα. Αυτή η λίστα επικεντρώνεται αποκλειστικά στις διαδρομές στο κεντρικό Λονδίνο και περιλαμβάνει συνδέσμους προς έναν πλήρη οδηγό που συγκεντρώνει όλα τα αξιοθέατα που περιλαμβάνονται στη διαδρομή, καθώς και χρήσιμες συμβουλές και πρόσθετες πληροφορίες.
Τα λεωφορεία του Λονδίνου δεν δέχονται πια μετρητά, οπότε θα χρειαστείτε μια κάρτα Oyster γεμάτη με αρκετή πίστωση ή κάρτα ταξιδίου. Θα μπορούσατε επίσης να χρησιμοποιήσετε μια κάρτα χωρίς επαφές για να πληρώσετε για τη μεταφορά στο Λονδίνο .
Εάν είστε σύντομα στην ώρα σας και θέλετε να εξασφαλίσετε ότι θα δείτε όλα τα μεγάλα αξιοθέατα στο Λονδίνο, το καλύτερο στοίχημά σας είναι η κλασική διαδρομή Big Bus Tours .
01 από 08
Αριθ. 11 Διαδρομή
Αυτή η διαδρομή λεωφορείου είναι τέλεια για να πάρετε αν είναι το πρώτο σας ταξίδι στο Λονδίνο. Το βασικό τμήμα της διαδρομής Νο. 11 ξεκινά από το σταθμό Liverpool Street και τελειώνει στο σταθμό Victoria. Πηγαίνει μέσα από το Δήμο του Λονδίνου και από το παρελθόν πρέπει να δει τον καθεδρικό ναό του Αγίου Παύλου , την πλατεία Τραφάλγκαρ, τα σπίτια του Κοινοβουλίου και το Αβαείο του Γουέστμινστερ .
02 από 08
Αριθ. 9 Διαδρομή
Το καλύτερο τμήμα της διαδρομής Νο 9 ξεκινάει στο Kensington και τελειώνει στην άκρη του Covent Garden. Περνάει από το Royal Albert Hall και το Hyde Park, κατά μήκος του Piccadilly, μετά το Παλάτι του Αγίου Ιακώβου και την πλατεία Trafalgar .
03 του 08
Αριθ. 73 Διαδρομή
Η διαδρομή Νο 73 ξεκινά από το σταθμό Victoria και τελειώνει στο Stoke Newington στο βορειοανατολικό Λονδίνο. Περνάει από τους κήπους του Παλατιού του Μπάκιγχαμ, την Αψίδα του Ουέλινγκτον, το Hyde Park, το Marble Arch, μαζί με ολόκληρη την οδό Oxford Street και το Islington.
04 του 08
Αριθ. 26 Διαδρομή
Η διαδρομή αριθ. 26 ξεκινάει από το Hackney Wick στο ανατολικό Λονδίνο και τελειώνει στο Waterloo από τη Νότια όχθη . Πηγαίνει μέσω του Hackney και του Λονδίνου πριν ταξιδέψει πάνω από τη Γέφυρα του Waterloo για φανταστικές απόψεις και από τις δύο πλευρές.
05 του 08
Αριθ. 24 Διαδρομή
Η διαδρομή αριθ. 24 ξεκινάει από το Hampstead Heath στο βόρειο Λονδίνο και ξεκινάει από το Pimlico, κοντά στην Tate Britain . Πηγαίνει μέσα από την πλατεία Camden και Trafalgar, καθώς και την πλατεία του Κοινοβουλίου, όπου θα έχετε μια ματιά στα σπίτια του κοινοβουλίου και στο Westminster Abbey.
06 του 08
Διαδρομή RV1
Η διαδρομή RV1 ξεκινά από τον Tower Hill, κοντά στον Πύργο του Λονδίνου και τελειώνει στο Covent Garden. Η διαδρομή συνδέει τον Πύργο του Λονδίνου με τη Γέφυρα του Λονδίνου και την Αγορά Borough, μέσω της Γέφυρας του Tower και του Waterloo και της Νότιας Θάλασσας με την Covent Garden Piazza.
07 του 08
139 Διαδρομή
Η διαδρομή αυτή ξεκινάει από το West Hampstead και περνάει από άλλες γειτονιές του Βόρειου Λονδίνου όπως το St. John's Wood, όπου μπορεί να βρεθεί ο διάσημος πεζόδρομος του Abbey Road, πριν κατευθυνθείτε στους δρόμους Οξφόρδης και Regent μέσω του Piccadilly Circus και γύρω από την πλατεία Trafalgar Square. Waterloo με υπέροχη θέα από τη Γέφυρα του Waterloo.
08 από 08
Τοποθεσίες του Διοικητικού Συμβουλίου του Monopoly στο Λονδίνο
Οι επισκέπτες του Λονδίνου συχνά περπατούν στις θέσεις του διοικητικού συμβουλίου του Λονδίνου Monopoly. Είναι πιο εύκολο να πάρετε το λεωφορείο σε αυτά τα τέσσερα δρομολόγια, τα οποία θα σας οδηγήσουν σε όλες τις θέσεις του σκάφους Monopoly. Αυτά τα δρομολόγια όλα συνδέονται. Αρ. 205 στο σταθμό Marylebone, αριθμός 78 στο σταθμό Liverpool Street, αριθμός 72 στην οδό Old Kent και αριθμός 23 στην οδό Fleet. Εάν θέλετε μια σύντομη περιήγηση, διαλέξτε το Νο 23, όπου θα χτυπήσετε το τζάκποτ και θα περάσετε το μερίδιο των λιονταριών από τα ονόματα των μονοπωλίων Monopoly σε αυτή τη μοναδική διαδρομή.